S01E02 - Epizoda: Crocodile

Hlášky
Drobnosti a detaily
Shrnutí děje
Download

Hlášky

Dexter: Nevinen. Matt Chambers možná našel způsob, jak obejít systém. Ale to já taky.

Dexter: Poslední dobou mě u Rity nejvíce zaráží to, jak rád s ní trávím čas. Ale kdykoliv se to s nějakou stane, všechno se podělá.

Rita: Chci být s Dexterem chvilku o samotě.
Astor: Chystáš se ho líbat?
Rita: Vlastně jo.
Astor: Skvělý.
Cody: Odporný!

Dexter: Má sestra se tváří tak, aby svět neviděl, jak je zranitelná. Já se tvářím tak, aby svět neviděl, že nejsem zranitelný. Mě je ukradený komu ty prsty patří, mě zajímá jen můj nový kamarád tam venku.

Dexter: Matte Chambersi, vítej na své poslední adrese trvalého pobytu. Bude se ti tu líbit. Ty i tví sousedé máte mnoho společného.

Nahoru 

Drobnosti a detaily

Když Angel pokleká, aby vyndal mobilní telefon zpod gauče, položí koleno přímo doprostřed skvrny od krve.

Když Deb volají k poručíku LaGuerta a kapitánu Matthewsovi, má na levém rameni vysílačku. Ta zůstává na svém místě, když ji kapitán objímá k příležitosti jejího převelení, ale když stojí připravena odejít z místnosti, je vysílačka pryč.

Seržant Coakes sundavá Norbertovu fotografii z nástěnky. Když za ním později poručík LaGuerta přichází promluvit si, nejen že fotografie je zpět na svém místě, ale vidíme ho, jak sundavá další fotografii. V blízkém pohledu jde o fotku vpravo uprostřed, ale na vzdáleném záběru je to fotka vpravo dole.

Nahoru

Shrnutí děje

s01e02Na začátku dílu plave Dexter ve vodě a sleduje lidi na vodních skútrech. Jeho hlas k tomu říká: "Koukněte na ně. Jak si hrají a smějí se. Jim to jde tak snadno..." Dexter pluje kolem nich jako krokodýl nebo spíš jak on říká "dnes jsem jen mořská zrůda."

Říká nám, že brzy bude muset zase zpět do práce - jak do té policejní, tak do té zabijácké. A tak si chce tuto chvíli užít.


Jsme zpět v Dexterově bytě, objeví se Deb s nějakým pečivem a povídá si s ním o případu sériového vraha. Projeví se trochu její citlivá stránka osobnosti, když se ptá "Proč se nikdy nebavíme o sourozeneckejch věcech?" Dexterova odpověď to shrnuje: "Náš táta byl polda, ty jseš polda, já pracuju pro poldy. Pro nás jsou tohle sourozenecký řeči."

Než odejde, pomůže mu vybrat kravatu, protože Dexter se chystá jako svědek k soudu. V průběhu rozhovoru o případu se dozvídáme, že Dexter se za svých 12 let u policie angažoval přesně v 2103 případech.

Dexter chodí k soudu rád, protože lidé (dobří i špatní) se u něj chovají, jak nejlépe umí.

Dexter následuje rozrušeného muže do další soudní síně. Zde vyslechne případ přepadení vedený proti Metthewovi Chambersovi, který autem srazil a zabil Alexandera Price. Alexander, jak se dozvídáme, byl mladý muž s milující rodinou. Měl jít na Harvard a měl všechno, pro co stojí za to žít.

Sleduje rozrušeného otce, který musí svědčit a říká na to: "Vidím jejich bolest. Na určité úrovni dokonce rozumím jejich bolesti. Ale nedokážu ji cítit."

Přijíždí na místo jakési vraždy pod nadjezdem, zamíří k veliteli jednotky; přitom sleduje okolí a říká: "Naše šéfka, poručík LaGuerta. Přitahuji ji." A vesele dodává: "A to jsem si myslel, že lidem naháním strach."

Dexter určí, odkud muselo tělo spadnout a vyšetřování začíná. Dexter upozorní Angela, že má oběť něco v ústech. To něco, jak se hned nato ukáže, je lidské maso.

Zpátky na policejní stanici se Deb chlubí, že má nového přítele (mechanika Shawna) a Dexter ji zve, aby se přidali na společnou schůzku ještě s ním a s Ritou. Poručík LaGuerta oznamuje, že mrtvý zpod dálnice se jmenoval Ricky Simmons a byl to policista!

Když poručík LaGuerta a seržant Doakes jedou oznámit zprávu o úmrtí blízkým příbuzným, objeví ženu Rickyho Simmonse, Caru. Je postřelená, krvácí a je v šoku. Dexter a Angel prohledávají její byt a objeví Carinin mobil pod gaučem. Vychází najevo, že Ricky byl v přestrojení v mafiánské rodině Carlose Guerrera.

V další scéně vidíme Dextera, jak si hraje s Ritinými dětmi. Rita je rychle posílá do jejich pokojů (na cestu jim dává domácí sušenky), aby měli spolu s Dexter "chvilku o samotě". Asi aby zabránil jakýmkoli intimnostem, zhltne sušenku a řekne Ritě o pozvání na "dvojité rande" s Deb a jejím novým přítelem.

Debra volá celá rozrušená Dextrovi a říká mu, že se jí podařilo nalézt mrazící náklaďák. Dexter se k ní a k ostatním na scéně rychle přidá v okamžiku, kdy otevírají zadní dveře náklaďáku; najdou velkou kostku ledu. Uvnitř ní jsou perfektně zmrazené konečky prstů, které pravděpodobně patří poslední oběti sériového vraha. Dexter je potěšen, že zabiják jim nechal "přesně to, co potřebujeme k identifikaci oběti"

Když vystupuje z náklaďáku na slunce, říká si pro sebe: "další překrásný den v Miami - zmrzačená těla s možností odpoledních přeháněk."

Jak se led rozpouští, můžeme si spolu s Dexterem všimnout, že nehty prstů jsou pomalované stejnými barvami jako ty, které měla rozřezaná panenka v Dexterově lednici v první epizodě. "Vrah z mrazícího boxu se vrací. Smrt policisty v utajení - Typickej den tady v okolí."

Maso z úst mrtvého policisty bylo posláno do laboratoře na DNA testy a policie teď ví, kdo policistu zabil. Seržant Doakes má na starosti zatčení. Přestože během zatýkání je přítomen i Carlos Guerrero, jeho zatknout nemohou.

Jsme zpět u soudu. Dexter sleduje Matthewa Chaberse svědčit jako profík a protože uroní i pár "krokodýlích slz", porota ho pustí. My však víme, že Dexter ne.

Angel a Dexter jedou zpět do domu, kde se odehrál útok a tentokrát Dexter objeví jednu kapku krve, která nemůže patřit manželce. DNA test potvrzuje, že krev patří tomu samému muži, který hodil policistu z nadjezdu.

V retrospektivě se dozvídáme, že parťák Harryho Morgana (Dexterova adoptivního otce), Davie Sanchez, byl zabit ve službě a jeho smrt v něm zanechala pocit, že "svět se vymkl kontrole." Harry říká Dexterovi, že jeho potřeba najít muže, který ho zabil, pochází z něčeho "hluboko uvnitř."

Dexter zajde do baru na skleničku a sleduje Matthewa Chamberse, který pije též, ač u soudu tvrdil, že je abstinent. Má s Mattem zajímavý rozhovor, který dále potvrdí jeho odhodlání ho zabít. Matt odjíždí ve svém autě, přestože je očividně opilý. Dexter pátrá dál a objeví, že Matt spáchal mnoho podobných zločinů v jiných městech. Vše je nyní podle "Harryho pravidel" jisté - Dexter si jde připravit pokoj, ve kterém Matta zanedlouho "odDextruje".

Dexter, Deb, Rita a Shawn spolu večeří a Ritě se cítí trochu nesvá, že oni dva se k sobě nemají a nedotýkají se tak, jako Deb a Shawn. Dexter k tomu říká: "Můžu zabít člověka, roztrhat jeho tělo na kusy a být doma, než přijde pošťák. Ale když se má přítelkyně cítí nejistá ... nevím co dělat."

U Rity doma dochází k další "těžkopádné" příhodě - schyluje se k nějakým něžnostem, ale zase se to nějak nepovede a kouzlo okamžiku se rozplyne. Dexter poznamená "Máme v obýváku slona. A ten slon se jmenuje sex."

Protože Deb se v posledním případu vyznamenala, musí poručík LaGuerta (neochotně) souhlasit s jejím převelením pod oddělení vražd. Deb je konečně pryč z mravnostního a je šťastná jak blecha. Později musí poručík LaGuerta říci seržantu Doakesovi, že Cara Simmonsová (ta postřelená vdova po zemřelém policistovi) také zemřela. Z jeho reakce na tuto zprávu si potvrdí své podezření, že Doakes s ní měl poměr. Přesto se rozhodne nechat ho na případu dál dělat.

Dexter se právě chystá sledovat Matta Chamberse do jeho domu zabít ho, když zrovna dostane zprávu od Deb, aby za ní okamžitě přijel. Má novinu. Nerozrušilo ji jen její převelení; zjistila, že Shawn je ženatý. Do podniku, ve kterém si spolu povídají, přijíždí i Carlos Guerrero. Dexter ho sleduje na záchod, kde krátce rozvažuje jestli porušit "Harryho pravidla" a zabít ho.

Místo toho se vrátí ke svému původnímu plánu a jede do Mattova domu, aby ho vzal na jeho poslední "adresu trvalého pobytu" a zabije ho.

Doma si prohlíží opět svou ledničku a zjistí, že oddělená panenčina hlava je zpět na dveřích. Když lednici otevře, zjistí, že všechny její ostatní části jsou pryč. Dexter to chápe jako zprávu: "pojď si pro mě" a Dexter slibuje: "To si piš, že přijdu"

Celý díl uzavírá Dexterův hlas: "V životě nejsou žádná tajemství, jsou jen skrýté pravdy, které leží pod povrchem". A Dexter se ponoří pod hladinu vany jako krokodýl.

Download

CZ Titulky k S01E02 - Crocodile

Video: Stray Blood

Video: Finger Tips 

seriál DEXTER
WebZdarma.cz


účesy a kadeřnictví
Chorvatsko
pohádky