Dexter Morgan - Michael C. Hall

dexter- I love Halloween. The One Time of a Year when Everyone wears a mask, not just me. People think it is fun to pretend you are monster and me, Iam spent my life pretending I am not. -

- Miluju Halloween... jediná doba kdy všichni nosí masku a ne jenom já. Lidi si myslí že je legrace předstírat že jste zrůda. A já, já celý život předstírám že jí nejsem. -

Ve dne je Dexter loajálním zaměstnancem laboratoře metropolitní policie v Miami. Tím však pouze maskuje svou pravou povahu. Ve skutečnosti je Dexter chladnokrevně vraždící psychopat, který ukájí svou žízeň po krvi zabíjením sériových vrahů, na něž je ruka zákona krátká.

Jeho adoptivní otec, bývalý detektiv oddělení vražd, přišel na Dexterovu neutišitelnou touhu zabíjet a tak ho alespoň naučil, jak tuto vášeň využít co nejlépe - jak zabíjet nebezpečné zločince a nenechat se přitom chytit.

dexter

Dexter je neschopen cítit emoce, přesto ho mají všichni z jeho okolí rádi. Je šarmantní, okouzlující a zdvořilý. Má přítelkyni Ritu, která je psychicky jen o něco méně narušená než sám Dexter; nevlastní sestru Debbie, která ho obdivuje - jediný, kdo tuší, že s Dexterem není všechno tak úplně v pořádku je seržant Doakes.

Michael C. Hall

Kariéru začal jako divadelní herec v menších divadlech v New Yorku. Větší úspěchy přišly až se seriálem HBO Six Feet Under (Odpočívej v pokoji) - autorem seriálu je Alan Ball, scénárista Americké krásy. V roce 2002 byl Michael za svou roli v Six Feet Under oceněn nominací na Emmy za hlavní hereckou roli v dramatických seriálech a nominaci na cenu AFI (Americký filmový institut) v kategorii herec roku.

Seriál je v USA velmi oblíbený a vážený, nutno podotknout, že na kontinentu si zatím příliš fanoušků nezískal.

V roce 2003 hrál roli Billyho Flynna v divadelním představení muzikálu Chicago. Jediným zářezem na filmovém poli je thriller Paycheck (Výplata).

Seriál Dexter, ve kterém nyní hraje hlavní roli právě poměrně úspěšně ukončil první sérii a v polovině roku 2007 se chystá série druhá. Za svou roli Dextera byl nominován pro rok 2007 na ocenění Zlatý glóbus za nejlepší herecký výkon v TV dramatu.

IMDB: Michael C. Hall

seriál DEXTER
WebZdarma.cz


účesy a kadeřnictví
Chorvatsko
pohádky